Karpacz: Kompleks narciarski Lodowiec

Kompleks narciarski Lodowiec

Film ze stoku Lodowiec

Wszyscy mogą przekonać się jak pięknie jest położony kompleks narciarski Lodowiec :) Długość stoku nie jest może oszałamiająca ale za to pochylenie jego jest dość znaczne - stopień trudności: niebieski. Widok ze szczytu Garb jest wprost na centrum Karpacza oraz Górę Karpatkę. Na sam szczyt Garbu można dojechać samochodem, jednak trzeba pamiętać, że jest to teren Lasów Państwowych, wydzierżawiony okolicznym mieszkańcom i wjazd samochodem tylko na własne ryzyko. Poza tym przy dużej pokrywie śniegu wjazd jest całkowicie niemożliwy.

Informacje o stoku Lodowiec

Kompleks narciarski znajduje się przy ulicy Wolna 4 obok Hotelu Karkonosze, który jest właścicielem stoku. Dla narciarzy do dyspozycji są dwa orczyki: Lodowiec 180-metrowy i trochę mniejszy Lodowiec Bobo dla dzieci. Dla gości hotelowych niskie ceny karnetów. Stok jest oświetlony, ratrakowany oraz sztucznie dośnieżany. Na miejscu można również wypożyczyć sprzęt narciarski. Hotel gwarantuje również wysokiej jakości posiłki w swojej restauracji.

Lodowiec

Wyciąg talerzykowy o długości 180 m i różnicy wzniesień 40 m oraz przepustowości 150 osób na godzinę. Oznaczenie stopnia trudności: niebieskie.

Lodowiec Bobo

Wyciąg orczykowy o długości 164 m i różnicy wzniesień 20 m oraz przepustowości 200 osób na godzinę. Oznaczenie stopnia trudności: zielone.

Mapa z lokalizacją stoku